Dragon Fight Club Sochaczew

Dragon Fitness Club działa od 2005 roku. Jego założycielami są Sławomir, Marta oraz Piotr Cypel, pasjonaci różnych form sportu i rekreacji ruchowej. Wszyscy są posiadaczami państwowych uprawnień instruktora dyscypliny sportu: kulturystyka lub fitness - nowoczesne formy gimnastyki, wydanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

Celem naszych instruktorów jest dać każdemu człowiekowi możliwość dokonania pozytywnych zmian w życiu, w zakresie zdrowia, wyglądu, sylwetki, aktywności fizycznej i stylu życia. Cechą, która wyróżnia nas na tle innych siłowni jest indywidualne podejście do potrzeb i wymagań każdego klienta.

W swoim działaniu klub oferuje kilka różnych obszarów w których można rozwijać swoje umiejętności. Każdy chętny chcący zadbać o swoją kondycję fizyczną, chcący poprawić swoje samopoczucie oraz zwiększyć pewność siebie, z pewnością znajdzie coś dla siebie.Boks

Walka na pięści ma swoje korzenie już w starożytności. Ta włączona w poczet sportów olimpijskich dyscyplina oparta jest na zadawaniu ciosów tylko za pomocą rąk. Boks pozytywnie wpływa na koordynację psychoruchową. Przyspiesza szybkość reakcji, usprawnia przepływ informacji z ciała do mózgu. Sport ten jest wysoko ceniony jako idealny reduktor stresu. Pomaga zapanować nad emocjami, poprawia koncentrację, pamięć i kształtuje takie cechy charakteru jak wytrwałość czy cierpliwość.

Mieszane Sztuki Walki

Jedna z najpopularniejszych, w ostatnich latach, dyscyplin sportów walki. MMA bierze z najbardziej znanych sportów walki to co najskuteczniejsze i łączy w całość. Zawodnikom uprawiającym wszechstylową walkę wręcz dobrze są techniki bokserskie i kickbokserskie, kopnięcia wywodzące się z karate czy boksu tajskiego, obalenia zapaśnicze i techniki parterowe znane z judo, sambo czy ju-jitsu.

Samoobrona

Ten blok zajęć przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć sopień swojego bezpieczeństwa osobistego. Nie są to lekcje walki z uzbrojonymi napastnikami (mającymi np. nóż lub broń palną), ale zajęcia na które mają zwiększyć szanse na uniknięcie lub w ostateczności odparcie ataku.

Grupy dla dzieci

Zajęcia prowadzone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Aktywność fizyczna w grupie innych dzieci to nie tylko świetna zabawa. Uwrażliwienie dziecka na potrzebę kształtowania charakteru poprzez ćwiczenia fizyczne jest jednym z podstawowych założeń w wielu sportach walki. Praca nad sobą, przejawiająca się w zmaganiu z własnymi słabościami oraz w doskonaleniu takich cech, jak upór w dążeniu do celu, wytrwałość, chęć pokonywania słabych stron, koncentracja, dyscyplina i porządek, staje się obecnie szczególnie wartościowa.

Poza salą treningową


Dragon Fight Club to przede wszystkim ludzie, który tworzą ten klub. Nie tylko założycie, trenerzy i szkoleniowcy ale przede wszystkim osoby biorące udział w treningach. Wśród nich poznać można wiele osób o różnych, nierzadko nietuzinkowych zainteresowaniach. A od tego tylko krok to wspólnych spotkań poza matą. Klub inspiruje także do niezwiązanych z walką na sali treningowej form aktywności fizycznej oraz sposobów na dbanie o zdrowie.